Jakou knihu si přečíst v létě?5 min

Máš už plány na léto? Doufáme, že si naordinuješ pořádný odpočinek a chvíli nebudeš nic dělat. A ke správné dovolené patří samozřejmě také knihy, protože kdy jindy si najít čas na čtení než zrovna v létě. Proto by tě neměly minout ani naše knižní tipy, u kterých si trochu odfrkneš a ještě se třeba někam posuneš. 

Náš favorit: Přepište svůj příběh 

Tato kniha psychologa Benjamina Hardyho je naprosto klíčová, pokud toužíš změnit tvou budoucnost a pracuješ na osobní transformaci. A neboj. Není to jen další seberozvojová knížka, která klouže po povrchu. S Benem se ponoříš do skvělých příběhů, navíc doplněných vědeckými poznatky. 

V první části knihy se dozvíš, jak se autor k tomuto tématu dostal a jaká byla jeho cesta. Následně rozebere několik mýtů o osobnosti, které se s oblibou papouškují ve společnosti, a poskytne ti svůj nový vhled. Řeč bude také o traumatech, jež tě mohou držet zpátky, a nakonec se dostaneš i k tomu, jak skutečně transformovat jak tvou identitu, tak tvůj život. Tedy jak přepsat tvůj vlastní příběh. 

Kromě toho, že je Přepište svůj příběh skvěle napsaná, nabízí i řadu praktických rad a cvičení, jejichž účelem je usnadnit ti posun k vytouženému cíli. Tahle kniha v podstatě propojuje teorii s praxí, a to nás baví! Dozvíš se, jak získat dostatečné sebevědomí, jak přerámovat bolestivá traumata, jak překonat závislosti a další omezující návyky nebo proč by tvá osobnost neměla být založena na minulých úspěších či selháních. 

A co tady máme dál? 

Myšlení rychlé a pomalé 

Pokud chceš lépe porozumět světu kolem sebe a zároveň mít větší kontrolu nad tím, co se ti odehrává v hlavě, pak tuhle knihu určitě nevynechej. Americko-izraelský psycholog Daniel Kahneman v ní přibližuje fungování lidské mysli a vysvětluje základní rozdíly mezi dominujícím rychlým myšlením a pomalejším racionálním uvažováním. A nemusíš se bát vědeckých složitostí, všechno je skvěle vysvětleno pomocí názorných příkladů, obrázků a různých zábavných cvičení.

DigiDetox 

Co jiného si v létě naordinovat než pořádný digitální detox? Kniha lektora Matěje Krejčího ti osvětlí, jak na to. Naučí tě, jak se zbavit touhy po okamžité odměně a jak správně investovat tvojí energii, aby moderní technologie sloužily tobě a ne ty jim. Pokud trávíš u počítače nebo s mobilem v ruce víc času, než je zdravé, pak je to titul přesně pro tebe. Pomůže ti mít tvé sociální sítě víc pod kontrolou, vyvarovat se digitálnímu přetížení i posílit tvou bdělou pozornost. 

Pravidlo žádných pravidel 

Baví tě Netflix? A co takhle přečíst si něco víc o jeho firemní kultuře, která je v jistém smyslu skutečně přelomová? Díky jejímu radikálnímu nastavení se Netflix dokázal proměnit z půjčovny DVD na streamovací velmoc produkující (nejen) oscarové snímky. Pravidlo žádných pravidel je v podstatě inspirativní manažerská příručka, která ti ukáže, jak vést firmu v rychle se měnícím světě. A rozhodně není určená jen pro CEO a teamleadery. Bavit bude každého, kdo miluje Netflix a kdo se chce o tomto gigantovi dozvědět více. 

Zaměřte svou pozornost

Pokud máš problémy s produktivitou, většinu času provádíš zběsilý multitasking a přitom tě pořád trápí pocit, že nic nestíháš, pak určitě sáhni po téhle novince od Michaela Hyatta. Dozvíš se v ní, jak se zaměřit jen na to, co je skutečně důležité, a zároveň tak najít balanc ve tvém vlastním životě, aby dostatek času zbyl i na tvoje koníčky, přátele, rodinu. Kdo by nechtěl začínat každý den s čistým štítem a končit ho s pocitem spokojenosti? 

 Tak jaká kniha to pro tohle léto bude? Pokud tě žádná nezaujala nebo je máš už všechny přečtené, mrkni do našeho e-shopu, kde na tebe čeká spousta dalších inspirativních titulů.

Tak si užij léto, čti a #zijsvesny.

Tvůj Doller 🖤