Nakouknutí do Dolleru: Alexis Ewart5 min

Doller by nebyl Dollerem bez silné komunity věrných fanoušků a zákazníků. 🖤 A jedním z nich je také pohybová trenérka Alexis Ewart, která se kromě sportu a zdravému stravování věnuje ve volných chvílích plánování svých snů a kreslení do Dolleru. Pojď s námi nahlédnout do jejího Diáře.

Alexis Ewart a její Doller Diář

Jak jsi Doller objevila?

Viděla jsem hned úplně první kampaň na Doller, když to kluci rozjížděli, a neskutečně mě zaujalo představovací video, co Doller vlastně je. Líbilo se mi, že se nejedná o obyčejný diář. Já jako poměrně velký kreativec jsem to viděla jako příležitost mít diář, který mohu používat dennodenně a zároveň do něj kreslit a vdechnout mu tak duši, život. Úplně první Doller jsem si koupila v prosinci 2017 s tím, že s ním začnu od ledna. 

Jaké naše produkty využíváš? 

Využívám pouze Diář, nicméně mi doma leží i Journal. Na ten se rovněž chystám, ale stále přemýšlím, zda do něj čmárat a učit se japonštinu, nebo do něj psát různé nové poznatky a tipy týkající se sportu i stravy. To abych byla ve svém povolání ještě lepší. 🙂 Čekám proto na ten správný čas, kdy se definitivně rozhodnu, jaký bude mít účel, protože bych ho nerada něčím teď zaplnila a pak toho litovala.

Doller Diář

A k jakému účelu tedy používáš Diář? 

Ten mám doma už čtvrtý a všechny předchozí mám schované, protože do nich lepím i fotky místo psaného měsíčního shrnutí. Mám tak na očích, co jsem za celý rok zažila. Vyhovuje mi, že v něm můžu naplánovat cíle hodně dopředu a mám je furt u sebe. Stojím si totiž za tím, že co má člověk neustále na očích, to snáze splní – pokud si něco napíšu, že mám udělat, tak je velice uspokojující to pak odškrtnout. Ať už se jedná o denní, měsíční nebo roční cíle. Když si to zapíšu, nakreslím nebo k tomu nalepím fotky, mám ty sny a cíle vizualizované a připomínají se mi. Je potom i velká šance, že je skutečně splním a že si sílou myšlenky přitáhnu nové příležitosti do života.

Každopádně se musím přiznat, že stránka Kým jsem za 5 let je na nalepení fotek všech mých cílů příliš malá, tak mám doma na zdi pověšený můj vlastní vision board. Uměla bych si představit nějaký samostatný produkt, jako třeba Doller vision board, který člověk může mít nad pracovním stolem.

Podle čeho se rozhoduješ, co zrovna kreslit?

První Dollery jsem kreslila podle nálady a třeba minulý rok jsem se snažila kreslit doodles jen černou barvou. Tento rok bych chtěla mít Diář také sladěný, tudíž všechny momentální nákresy jsou černo-červené, stínování je vytečkované a vždy se jedná o zvířata. V únoru, když byl Nový čínský rok, jsem totiž kreslila buvola na znamení roku Buvola. Pak mě napadlo udělat všechny měsíce s tématikou zvířat.

Postupuju tak, že se na konci měsíce podívám, co bude za významné svátky, a podle toho pak vím, co nakreslit. V březnu byl Světový den oceánů, tak jsem zvolila velrybu, v dubnu zase ptactva, tak jsem kreslila japonského jeřába. Pokud nic významného není, nakreslím zvíře, které mě napadne nebo na které mám náladu.

Co nakreslit do Diáře

Jakými psacími potřebami nejradši kreslíš a píšeš? 

Nejsem úplná odbornice na psací potřeby, píšu snad čímkoliv. 🙂 Dřív jsem psala jakoukoliv fixou nebo propiskou, co mi přišla v penále pod ruku, případně malovala i vodovkama. Tento rok používám na psaní i kreslení jen sadu STABILO fixů

Chceš nám ukázat tvůj Doller i ty? Klidně se ozvi, rádi do něj rovněž nakoukneme! 🙂

Plánuj, tvoř a #zijsvesny.

Tvůj Doller <3