Psala jsem odmala a pak mě napadlo, že se tím můžu živit, říká Týna Kohoutová4 min

Říká si Týna z Vína a na Instagramu ji najdete jako @pisuprotozevino. Nejedná se však o profil o vinařství nebo snad alkoholismu. Kristýna Kohoutová je šikovná copywriterka, která se nebojí udělat si legraci sama ze sebe a její tvorba ti zaručeně pozvedne náladu. Jak je na tom s plněním svých snů, plánováním nebo psaním? Mrkni na další řádky.

Tvojí doménou jsou (vedle skvělého smyslu pro humor) především texty. Co tě k psaní přivedlo?

Děkuju! Psala jsem odmala. Někdy v pěti letech jsem babičku donutila, aby mě naučila číst a psát, a pak jsem si ťukala do stroje, psala pohádky, básničky, povídky, všechno možný. A v dospělosti, po vyzkoušení několika jiných prací, mě naštěstí napadlo, že se tím třeba můžu i živit.

Foto: Michal Souček

Jak vypadá tvoje běžná pracovní náplň?

Kafe a klávesnice! Píšu produktový popisky, články, nárazově textuju weby, dělám korektury. Je to pestrý a nenudím se.

Nabízí se rovnou otázka, jak jsi na tom s plánováním práce? Považuješ se spíše za organizovaný typ, nebo ti naopak vyhovuje kreativní chaos?

Od pondělí do středy pracuju jen pro jednu firmu, takže je to s plánováním snadný. Zbytek týdne nemá řád, takže pak dovedu vytvořit opravdu parádní kreativní chaos.

Máš nějaké vlastní osvědčené tipy a triky na to, jak zůstat produktivní?

Slušelo by se napsat, že jo, ale nerada lžu. Nemám. Když to nejde, tak to nejde, takže jediná rada je jít se provětrat a počkat, až zase múza naskočí.

A kdy ses poprvé setkala s Dollerem? 🙂

To už bude nějakej ten pátek. Třeba dva tři roky? A byla to láska na první pohled. 🙂

Tvůj instagramový profil je neskutečně vtipný a pozitivní. Umíš si udělat legraci i sama ze sebe. Měla si to takhle vždycky, nebo až postupem času tvoje tvorba nabrala tenhle satirický směr?

To jsou krásný slova, děkuju za ně! Řekla bych, že to je mojí součástí, bylo to tak vždycky. Nenabrala jsem ten směr až cestou. 🙂 U nás doma bylo vždycky hodně veselo a bylo důležitý, že si všichni uměli udělat srandu právě i sami ze sebe a nebrali život moc vážně. Určitě jsem si to do života odnesla právě odtud.

Často se dotýkáš i tématu body positivity. Máš pocit, že se společnost v tomhle ohledu posouvá správným směrem?

Díky bohu ano! Ale máme před sebou jako společnost ještě hodně práce.

Musela ses někdy vypořávádat s “hejtry”?

No jéje! A kolikrát. Naštěstí je to jen maličký procento, jinak mám na sítích úžasnou komunitu, ale i tak to dokáže bejt výživný. Nejčastější hejty jsou právě kvůli tělu – podle některých bych jako silná holka měla zalézt do jeskyně a neukazovat se, natož na internetu.

S Dollerem je spojený claim „žij své sny“. Máš pocit, že žiješ tvůj sen? 🙂

Jasně! Jeden ze sta svých snů teď stopro žiju. Moct pracovat online odkudkoliv byl jeden z mých velkých snů. A hele, povedlo se.

Foto: Aneta Přibová

A je tady případně ještě něco, co by sis chtěla splnit?

Toho je miliarda. Sny mě baví, nejsem zastáncem toho, že by člověk neměl chtít víc. Jsem vděčná, pokorná a vystačím si s málem, ale nevidím důvod, proč zároveň nemířit až někam do galaxie. Takže sny do další pětiletky, namátkou – koupit byt, procestovat Ameriku a konečně se stát slavnou zpěvačkou! 😀 

Zaujala tě Týna? Přečti si další rozhovory na našem blogu. 

#zijsvesny 

Tvůj Doller 🖤