Seznamte se, tohle je Doller Kalendář!5 min

Potřebuješ efektivně plánovat a chceš mít svoje plány neustále na očích, aby nezapadly v hlubinách tvého mobilního telefonu? Pak by ti mohl skvěle posloužit náš nástěnný Kalendář, který je tím nejlepším pomocníkem pro vizualizaci tvých cílů, přání i myšlenek. Pojďme se na něj blíž podívat! 

Doller Kalendář
Týdenní Kalendář A4

Jakou velikost Kalendáře vybrat? 

Není tomu tak dávno, kdy jsme představili kromě původní velikosti nástěnného Kalendáře A3 i menší variantu A4. Navíc ve dvou podobách, a sice týdenní nebo měsíční. Jaký si tedy zvolit? 

Měsíční A3 i A4 verze se od sebe příliš neliší, rozdíl je pouze v rozměrech. Zatímco A3 Kalendář poslouží skvěle těm, co chtějí mít svoje plány opravdu na očích a případně se o ně podělit i s ostatními členy domácnosti, jeho menší a mladší bratr A4 zase ocení všichni, kdo rádi šetří místem. Každopádně v obou případech počítej se solidní gramáží papíru, tudíž se můžeš bez obav vyřádit i s pomocí alkoholových fixů, temper nebo vodovek, aniž by listy propíjely.

Kalendář A3 nebo A4
Měsíční Kalendář A3

Měsíční, nebo týdenní Kalendář? Toť otázka!

Měsíční variantu už jsme trochu naťukli, tak si ji pojďme blíž představit. Obě velikostní verze obsahují 12 oboustranných listů, tedy jeden list na každý měsíc. A protože je Kalendář nedatovaný, můžeš začít s plánováním v podstatě kdykoliv. Na rubu každého listu pak najdeš měsíční shrnutí, které na konci měsíce jednoduše vytrhneš a případně použiješ k dalšímu individuálnímu vyhodnocení. Najdeš v něm maximální prostor pro tvojí kreativitu a je jen na tobě, jestli si do něj budeš jen psát nebo ho zkrášlovat malůvkami. 

Týdenní nebo měsíční kalendář
Měsíční Kalendář A4

Nedatovaná týdenní verze je oproti tomu pouze ve velikosti A4 a celkový design je uspořádán trochu jinak. Obsahuje 13 oboustranných listů, takže ti vydrží čtvrt roku. S týdenním Kalendářem máš navíc možnost přehledně plánovat jen ty nejaktuálnější věci a nemusíš tak řešit výčet aktivit na celý měsíc. Na jednotlivých listech také najdeš kolonku na vypsání týdenních úkolů a prostor na poznámky. Jak si Kalendář vyzdobíš a popíšeš, je už pak jen na tvojí fantazii. 

Týdenní kalendář A4
Týdenní Kalendář A4

Vyzraj s Kalendářem na synchronizaci aktivit! 

Další nespornou výhodou Doller Kalendáře je fakt, že k němu mají přístup všichni členové domácnosti. Stačí ho vyvěsit na viditelné místo ve tvém bytě a už se ti nikdy nestane, že si s partnerem nebo spolubydlícím naplánujete protichůdné aktivity. Budeš mít neustálý přehled a nezapomeneš na důležité události, jako je třeba společný výlet nebo rodinná oslava narozenin. Všichni víme, jaké nepříjemnosti z toho mohou vzniknout! O společném plánování jsme se více rozepsali v jiném článku, tak mrkni.

Nezapomeň v Kalendáři vyhodnocovat

Veledůležitou součástí plánování je i pravidelné vyhodnocování, které ti umožní nahlédnout, jak se ti daří posouvat k tvému cíli. Ať už jde o vybavení bytu nebo zakládání vlastní firmy. Proto si nezapomeň udržovat přehled o tom, jak plníš dílčí úkoly. Pokud si nevíš rady, vše důležité najdeš v článku Proč je důležité vyhodnocování

3 tipy na závěr:

1. Inspiruj (se) na #tvorimdoller 🖤

Každý Doller Diář je originál odrážející svého majitele. Přidej se ke spoustě nadšených fanoušků a pochlub se nám se svým kouskem na Instagramu pod hashtagem #tvorimdoller. Zároveň tam najdeš spoooustu inspirace pro zvelebování svého Dolleru.

2. Přidej se mezi Doller Friends! 

Tuhle facebookovou skupinu jsme vytvořili jako místo na sdílení všeho, co nás zajímá. Můžeš se tu zeptat na cokoliv ohledně svého diáře i dalších našich pomocníků a během chvilky získáš spoustu secret rad a tipů od lidí, kteří je pravidelně používají. Neboj se rozvíjet diskuze na vlastní pěst!  

3. Poznej další pomocníky na cestě za sny

Na našem e-shopu si můžeš kromě Doller produktů pořídit třeba sebevzdělávací knížky, kvalitní psací potřeby, washi pásky, samolepky a další super doplňky. A nezapomeň, že máme velký výběr webinářů, díky kterým se můžeš naučit něco nového z pohodlí svého domova. Navíc na nich nemusíš být v reálném čase, na e-mail ti pošleme záznam, který si pustíš kdykoliv do 30 dní.  

A to je za nás všechno, co potřebuješ pro začátek vědět. Kalendář skvěle doplní nejen Doller Diář nebo Journal, ale i jakýkoliv elektronický diář, který běžně používáš.

S láskou Doller 🖤